Keď v kalnej vode rybky chytajú

Síce nie som ako Harabin, ktorý má vždy pravdu (sic.), ja som radšej ticho, keď neviem, či mám pravdu. Preto toho až tak veľa nepopíšem. Za to veľa študujem. A vypestoval som si metodológiu myslenia ako tú pravdu hľadať (o tom článok inokedy). Osobne si myslím, že keby ľudia píšu a zdieľajú len to čo naozaj vedia, že je pravda, a majú to overené a pochopené aké sú reálne motívy toho, čo zdieľajú, zavládlo by na internete obrovské ticho. Keď si však pozriete môj akýkoľvek minulý článok, asi uznáte, že sa sem tam predsa len trafím. Dnes jedna známa zdieľala niečo, čomu som nechcel veriť. Vravím si, tak skoro?! Aby ste pochopili na čo narážam, tu je krátka časť mojej predvolebnej analýzy z 8.2.2020(!), teda pred dobou koronou a pred tým, než by ktokoľvek (t.j. skoro všetci, okrem tých, čo to chápu už dávno) povedal, že to je možné.

„Z týchto dôvodov je buržoáznemu liberalizmu z hľadiska globálnej politiky koniec a to čo vidíme, sú len dozvuky, zotrvačnosť procesov, ktoré majú ale veľmi pozitívny efekt (ako pre koho?), že sú depopulačným a degradačným prvkom, ktorý sa oblieka do toho najobludnejšieho newspeaku. Koncepcia globalizácie však ani v novej podobe nezmení svoj zmysel, t.j. svoj otrocký, davo-„elitárny“ civilizačný charakter. Preto buržoázny liberalizmus bude v tandeme striedať upgradeovaný marxizmus v podobe digitálneho koncentráku na čínsky spôsob a iránska verzia toho „správneho“ islámu. Vaše „elity“ si budú môcť vybrať. To, že niektorí miestni lokaji toto nechápu a hrajú to na zotrvačnosť v liberalizme je známkou ich intelektuálneho parazitizmu a absencie tvorivosti. Preto je nebezpečné ich voliť. Typickou známkou lokaja je aj to, že keď zistí koľká bije, automaticky bezchrbtovo prezlečie kabát a začne sa klaňať kľudne aj Číne alebo Iránu. Veď bývalých prisluhovačov režimu je tam „hore“ stále dosť a tí mladí sú iba ich downgradeované, často extrémnejšie analógie. Už vidíte ako galakticky sú mimo keď ani lokaji nevedia byť?“

A teraz ten brilantný článok mojej známej:

Od 10. do 16. februára 2021 umrelo na Slovensku na covid viac ako 500 ľudí. V rovnakom období v 1,4-miliardovej Číne podľahlo ochoreniu len šesť osôb. Čo robia v krajine dobre?

Je to dlhý zoznam opatrení. Nariadenia sú prísne a na ich dodržiavanie sa dohliada. Reakcia na nákazu je okamžitá a veľmi prudká. Ak sa nákaza potvrdí, infikovaných okamžite izolujú v nemocnici. Do nemocnice pošlú na pozorovanie aj kontakty nakazených. Kontakty kontaktov idú do domácej izolácie. Niekedy dohľadávajú aj kontakty kontaktov kontaktov, ktoré tiež idú do domácej izolácie.“

Je tam toho viacej, perla za perlou. https://bit.ly/3q3jDHk

Tak si to rozoberme, (pseudo)liberálny „nezávislý“ denník má mokré sny nad fašistickým praktikami v Číne. A defakto sa sťažuje, že tí blbí Slováci majú furt vlastnú hlavu a nechcú si dať povedať. Bavíme sa o tej Číne, ktorá bola vždy a z princípu najhoršia. Teraz, v tejto skúške, kde si otestovala svoje fašistické praktiky na vlastnom obyvateľstve a zvládla to naozaj perfektne, si ju zrazu pochvaľuje a robí jej PR táto „naša subkultúra“. Ešte desivejšie je koľko lajkov moja kamarátka na tom mala, protesty žiadne.

Na to, aby ste pochopili psychotyp týchto ľudí, by bolo treba ísť do hĺbky a bolo by to naozaj zaujímavé, lenže toto nie je článok o tom, teraz sa bavíme o tendenciách vývoja riadenia supersystémov. V jednoduchosti to môžeme povedať tak, že robia a propagujú presný opak toho, čo by mohlo viesť k ľudskosti. Pri tom všetko čo robia a propagujú, sa tvária, že robia v mene ľudskosti.

Prečo sa to teda všetko deje? Prepáčte, znova vytiahnem pasáž z mojej predvolebnej analýzy z 8.2.2020(!), teda pred dobou koronou a pred tým, než by ktokoľvek (t.j. skoro všetci, okrem tých, čo to chápu už dávno) povedal, že to je možné.

„V súčasnosti zažívame globálnu biosférno-sociálno-ekonomicko-vojensko-politickú krízu. Keďže sa týka civilizácie ako celku, treba sa pozrieť, kto je dominantou/etalónom, ktorý určoval chod tejto civilizácie a dopracoval nás k tejto katastrofe. Odpoveďou je – západný, Euro-Americký konglomerát v jeho buržoázno-liberálnej podobe podľa ktorého sa snažíme opičiť. Tento konglomerát má svoje centrá koncentrácie riadenia v Európe a USA. Keďže nám je všetkým pochopiteľné, že túto krízu nie je možné vyriešiť na tej úrovni, na ktorej vznikla, tendencie v globálnej politike sú jasné – prenosy centier koncentrácie riadenia z Európy a USA do Ázie.“

Presne toto spĺňa korona. Reforma všetkého, cez opatrenia proti korone https://bit.ly/2O5puyI do „nového normálu“. Pretože, ako som písal (áh, už som trápny, čo?) 1.6.2020:
„Test COVID 19 bola informačná predohra. V žiadnom prípade nie je možné, ani udržateľné, aby sa svet vrátil do „starých kolají“, ktorý by sme mohli označiť ako „otroci sa môžu tešiť, že môžu splácať svoje úvery“. Nevyhovuje to ani globálnej konceptuálnej moci, ani štátnej elite USA (ktorá potrebuje Armagedon a z dlhodobého hľadiska s GP prehráva). Nevyhovuje to ani ľuďom, ktorí vedia, že v tomto systéme „niečo“ nefunguje.“

Technická poznámka pre nobelových laureátov – nie nepopieram koronu. To, čomu hovoríme korona tu naozaj je, rovnako ako naozaj zastrelili Kuciaka či naozaj padli dvojičky.

Takže čo nám z toho vychádza? Máme dve možnosti, buď

  1. v duchu „opatrení proti korone“ budovať hermetický fašizmus, „nový normál“, alebo
  2. prehodnotiť všetko, čo v starom normály nefungovalo, prečo to nefungovalo a budovať svet súbornosti, ktorý ohlásil Putin v Davose 2021. Na to treba veľa študovať a úprimne sa zamýšľať nad vecami a hlavne, nestačí len vedieť, čo je zlé, (čo je veľmi signifikatné pre celú alternatívnu scénu) ale aj vedieť ako by sa malo žiť v novom svete a treba tak žiť už teraz.

A čo s inteligentnými ľuďmi mainstreamu, ktorým formuje myslenie článok ako ten, ktorý som postol? Bude to ťažké, pretože si myslia, že vedia, pritom nevedia, ale keďže si myslia že vedia ani nikdy vedieť nemôžu. Veď si to všimnite, vždy keď je treba, dostanú promptné a zaručené informácie, o rúškach, vakcínach, Gatesovi, ivermektine, Lučanskom… Jedno je však isté, je nás tu 5 a pol a bez nich to nedáme…

Ak sa vám tento článok páčil, môžete ma podporiť viacerými spôsobmi:

SK60 0900 0000 0051 2967 7568

 

Ďakujem veľmi pekne, zábava ešte len začína!